Κυριακή 16 Νοεμβρίου 2014

Άγιος Ισίδωρος - Ευκλής 1-2

Ο Ευκλής μπήκε καλύτερα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και είχε μια πολύ καλή ευκαιρία μετά από σέντρα του Μπερετούλη η κεφαλιά του Μήτρου πέρασε λίγο άουτ.
Κόντρα στη ροή του αγώνα σε μια επίθεση ο Άγιος Ισίδωρος ευτύχισε να ανοίξει το σκορ στο 26'.
Ο Ευκλής αντέδρασε άμεσα και τέσσερα λεπτά αργότερα με κεφαλιά του Μήτρου έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Η πίεση συνεχίστηκε και στο  36'  ο Μπερετούλης με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και στην πλάτη του τερματοφύλακα πριν κατάληξή στα δίχτυα.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με καλές ευκαιρίες από την μεριά του Ευκλή να κλειδώσει το ματς αλλά σε δύο περιπτώσεις τόσο ο Μήτρου σε τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ και ο Κούρλιος από κοντά δεν μπόρεσε να κάνει το 1-3.

Ευκλής Σορωνής (Μιχάλης Τσιβρινής):Σαββάκης Σ. του Ι, Λαππάκης, Λαός (70΄ Γκαρής), Παναγιώτου, Λαμπρόπουλος, Κούρλιος, Παπαστεργής, Μπερετούλης, Σχοινάκης (90΄ Φράγκος), Γεωργαντάς (77΄ Τριανταφυλλίδης), Μήτρου