Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

Ευκλής - Ομόνοια Γενναδίου 4-0

Ο Ευκλής είχε την κατοχή στο ξεκίνημα της αναμέτρησης χωρίς να απειλήσει με αξιώσεις την εστία της Ομόνοιας . Μετά το 20' ο Ευκλής ανέβασε την απόδοση του και απείλησε αρχικά με τον Τομάζο να χάνει την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με πλασέ από κοντά. Στο 44΄ ο Λαμπρόπουλος εκτέλεσε πλάγιο άουτ, ο Τομάζος πήρε την κεφαλιά και ο Μπερετούλης με προβολή έκανε το 1-0.
Στην επανάληψη όλα έγιναν πιο απλά, στο 65΄ με διαγώνιο σουτ του Μπερετούλη μέσα από την μεγάλη περιοχή έγινε το 2-0. Στο 78' ο Μήτρου έφυγε στην πλάτη της άμυνας της Ομόνοιας και  με ωραίο πλασέ έκανε το 3-0. Πέντε λεπτά πριν το φινάλε ο Μήτρου έκανε ωραία ενέργεια από δεξιά και έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Κούρλιο που με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 4-0.

Ευκλής Σορωνής (Μιχάλης Τσιβρινής): Σαββάκης Σ του Μ, Λαππάκης, Λαός, Λαμπρόπουλος, Παναγιώτου, Κούρλιος, Παπαστεργής, Τριανταφυλλίδης (46΄ Μήτρου), Σχοινάκης (75΄ Αγγελής), Μπερετούλης, Τομάζος (55΄ λ.τ Φράγκος)