Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

ΑΕΣ Ευκλής - ΑΕ Κατταβιάς 2-0

Με νίκη ξεκίνησε ο Ευκλής τις επίσημες υποχρεώσεις του.
Μετά από καλή εμφάνιση σε αρκετό διάστημα του αγώνα κατάφερε να νικήσει την Κατταβιά με 2-0.
Οι ομάδες μπήκαν αναγνωριστικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, από το 15' και μετά ο Ευκλής ανέβασε την απόδοσή του και πήρε τον έλεγχο του αγώνα.
Πίεσε ψηλά τον αντίπαλο και έχασε δύο καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στο 23' μετά από σέντρα, ο Μήτρου πήρε την  κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Η πίεση συνεχίστηκε και στο 44' σ' ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Μπερετούλης πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ο Κούρλιος και διαμόρφωσε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ευκλής διατήρησε τον έλεγχο του αγώνα, έχοντας τρεις καλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ αλλά Τομάζος, Γεωργαντάς και Σχοινάκης δεν μπόρεσαν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Οι διαιτητές : Κυρίτσης, Λάζος, Στεφανάκης.

Ευκλής : Μαριεττής Κ.,Λαπάκης, Λαμπρόπουλος, Παναγιώτου, Γκαρής, Κούρλιος, Τριανταφυλλίδης (70' Λαός Γ.), Μπερετούλης, Σχοινάκης (85' Αγγελής Β.), Μήτρου, Τομάζος Δ.(Γεωργαντάς).